تریلی ماموت؛ تلاقی کیفیت و مقاومت

 

یكی دیگر از نیازمندی‌های اساسی توسعه صنعتی و اقتصادی در هر كشور حوزه لجستیک و زیرساخت‌های حمل و نقل آن است. دنیای ماموت در دهه هفتاد نخستین بار تریلرهای حمل و نقل جاده‌ای را كه سابق بر این، به روش كارگاهی و غیر استاندارد ساخته می‌شدند، با آخرین تكنولوژی روز دنیا جایگزین نمود و به عنوان اولین تریلر ساز استاندارد كشور با ظرفیت تولید بیش از 50 تریلر در روز محصولاتی با كیفیت و با تكنولوژی نوین تولید و روانه بازار حمل و نقل نمود.

این تریلرها كه با بهره مندی از محورها، سیستم ترمز، شیرآلات و سایر متعلقات به روز ساخته می‌شوند، علاوه بر كاهش مصرف سوخت و استهلاک خودرو و جاده، ایمنی بالایی را برای تردد جاده‌ای به ارمغان می‌آورند. محصولات ماموت تریلر به عنوان برندی جهانی مطابق با آخرين استانداردهای بين المللی توليد و علاوه بر تأمين نياز داخل كشور، به ساير كشورهای همسايه نيز صادر می گردد.
انواع محصولات ماموت تریلر عبارتند از:

تریلی یخچالی - تریلی کمپرسی - تریلی چادری - تریلی تانکر - تریلی کفی - تریلی تیغه تانکر -  تریلی تیغه کانتینر

توليدات-روزانه
50+

تعداد تولید روزانه

تعداد-مشتريان
2000

تعداد مشتریان

تعداد-فروش
10000

تعداد فروش

همكاري-با-برندها
1000

همکاری با برندهاتنوع تریلرهای ماموت

تمركز بر نوآوری و ارتقای محصولات، همواره يكی از مهم ترين قدم های دنیای ماموت بوده است. هدف ما نه تنها عرضه محصول،‌ بلكه ارائه راهكار برای رفع نياز مشتريان است. سبد محصولات در دنیای ماموت به گونه ای است كه سعی شده عمده خواسته ها و دغدغه های فعالين اين صنعت را پوشش دهد. تعهد در كيفيت و استانداردسازی محصولات همواره در دستوركار بوده و خواهد بود و همچنین در اين امر سال ها اعتماد مشتريان را با خود همراه داريم.

 • تریلی یخچالی ماموت
 • تریلی تیغه کانتینر ماموت
 • تریلی چادری ماموت
 • تریلی کمپرسی ماموت تریلر
 • تریلی کفی ماموتحامی محیط زیست

دنیای ماموت همگام با سازندگان خارج از كشور و با بهره‌گيری از مجموعه فناوری های هوشمندسازی و مفاهيم نوين مبتنی بر IT سعی در كاهش مصرف سوخت، كاهش انتشار دی اكسيد كربن، بالا بردن راندمان ديناميكی محصولات، كاهش استهلاک، سهولت رانندگی و استفاده از امكانات مضاعف در صنعت لجستيک جاده‌ای دارد.

دنیای ماموت به عنوان پيشرو در صنعت حمل و نقل برای اولين بار، از نسل جديد سيستم‌های تعليق بادی در تریلی های خود استفاده نموده است كه منجر به استهلاک كمتر، مصرف سوخت كمتر، بالا رفتن ايمنی در بارگذاری و در نهايت آسودگی و راحتی در هنگام رانندگی خواهد شد.

  • کاهش استهلاک80%
  • سهولت در رانندگی95%
  • مصرف سوخت کمتر85%
  • بالا رفتن ایمنی در بارگذاری75%
  • کاهش انتشار دی اکسید کربن95%  سیستم ترمز

  بهینه سازی عملکرد ترمزگیری تریلی و افزایش ایمنی 

  سيستم ترمز مورد استفاده در تریلی های ماموت دارای قابليت‌های زير می باشد: 

  - مجهز به سیستم ترمز EBS (سیستم ترمز الکترونیکی)

  - مجهز به ABS (سیستم ترمز ضد قفل)

  - مجهز به RSP (سیستم الکترونیکی ضد واژگونی)

  سیستم ترمز EBS علاوه بر قابليت  ABS كه به معنای گرفتن و آزاد کردن ترمز و جلوگیری از قفل شدن چرخ می‌باشد، دارای ويژگی های منحصر به فرد ديگری نيز می باشد. اين سيستم میزان فشار باد روی هر یک از بوسترها و در نتیجه نیروی ترمزگیری را به تناسب میزان بار تریلر به صورت الکترونیکی و بهينه کنترل می‌نماید. همچنین نیروی ترمزگیری را با توجه به شرایط جاده‌ای (لغزندگی و سر پیچ‌ها) و سرعت تریلر کنترل می‌نماید.

  این عمل از قفل شدن چرخ‌ها و یا قیچی کردن تریلر در جاده‌های لغزنده جلوگیری می‌کند. سیستم ترمز EBS با بهبود عمل ترمزگیری و کاهش خط ترمز باعث بالا بردن ایمنی تریلی ها در جاده می‌شود. این سیستم با توزیع نیروی ترمز متناسب با سرعت چرخ‌ های تریلر و کشنده باعث کاهش مصرف و ساییدگی یکنواختی لنت‌ها می‌گردد و در نهایت کاهش هزینه‌ها را به دنبال خواهد داشت.

  عملكرد سيستم EBS  را می توان به موارد زير تقسيم بندی نمود:

  1) فراهم نمودن جریان الکتریکی برای تمام اجزای مورد استفاده در سیستم.

  2) انتقال سیگنال ها به مدولاتور جهت بررسی و تجزیه کاراکترهای مختلف جهت ترمزگیری.

  3) انتقال فرمان های صادر شده از مدولاتور  برای قادر ساختن تمام مولفه های لازم جهت ترمزگیری.

  4) آماده سازی و انتقال تمام فرمان های صادر شده از کشنده به سیستم ترمز   سیستم زیربندی و محور

  در تریلرهای تولیدی دنیای ماموت از زیربندی و محور SAF استفاده می‌شود و همچنین محور جلوی تریلرها دارای بالابر است. به طور معمول سيستم ترمز كاسه‌ای در محصولات به اصطلاح off road پيشنهاد شده كه مقاومت در برابر نيروهای حاصل از سطوح جاده از امتيازات آن محسوب می شود، اما طول خط ترمز اين سيستم با ترمز ديسكی دارای تفاوت‌هايی می‌باشد:

  1) طراحی ای محورها به گونه‌ای است که مانند رادیاتور عمل می كند؛ با راندمانی به ميزان 60 درصد نسبت به مدل های معمولی

  2) استفاده از کانال‌های منحصر به فرد با شکل مخروطی باعث انتقال و جریان یافتن هوا می‌شود.

  3) کانال‌ها باعث کاهش شوک‌های حرارتی در دیسک ترمز و انباشتگی در حرارت محبوس شده می‌شوند.

  4) بهینه سازی و استفاده از تکنولوژی منحصر به فرد در ساخت دیسک ترمز متناسب با نرخ عملکرد و قیمت این نوع زیربندی قابلیت تنظیم ارتفاع تریلر را دارد.  سیستم ضدواژگونی

  سیستم ضدواژگونی تریلی ماموت یک سیستم ایمنی می باشد که به جهت محافظت از تریلر در هنگام واژگون شدن فعال می شود و به کمک ترمزگیری خودکار از واژگون شدن تریلر جلوگیری می کند. چنانچه شتاب جانبی تریلر از محدوده مجاز بیشتر شود و شرایط واژگون شدن تریلر مهیا شود، سیستم RSP فعال می گردد. در این شرایط جهت جلوگیری از واژگون شدن تریلر می بایست سرعت آن کاهش یابد.

  بدین صورت که فشار باد بوستر ترمز بر روی چرخ بیرونی شعاع گردش بیشتر می شود و منجر به کاهش شتاب جانبی و سرعت تریلر می شود. عمل ترمزگیری در سیستم RSP به صورت کاملا خودکار انجام می شود. این مهم با کمک مانیتورینگ کردن شتاب جانبی، بار و سرعت عمل می نماید. عملگر به صورت اتوماتیک عمل می نماید که در نهایت باعث کاهش سرعت چرخ و شتاب جانبی و پایداری چرخ خواهد شد.  سیستم روشنایی 

  سیستم روشنایی تریلی های ماموت از شرکت‌های معتبر خارجی نظير ASPOCK مطابق استاندارد بین المللی ADR تهیه می‌گردد. سیستم روشنایی تریلی های ماموت دارای:

  چراغ‌های ضدجرقه، LED، مقاوم در مقابل آب، نور آفتاب و دارای طول عمر بالا می‌باشد. سیستم برق تریلر 24 ولت است و شامل سوکت‌های 7 و 15 پین، چراغ ترمز عقب، چراغ‌های گوشه عقب (چراغ پایه دار)، چراغ دنده عقب، چراغ مه شکن، شب نمای خطر عقب، چراغ شب عقب، چراغ‌های بغل، شب نمای بغل، چراغ‌های جلو با شب نمای جلو و چراغ پلاک می‌باشد که این چراغ‌ها و علائم، مطابق استانداردهای ملی و بین المللی ECE اروپا نصب می‌گردند.