MAMMUT
 

تريلرهای دنيای ماموت

همزمان با پيشرفت تكنولوژی و ورود مفاهيم نوين مبتنی بر it ، هوشمندسازی خودروها و تريلرهای توليدی دنيای ماموت در دستور كار قرار گرفت و اين ايده منتج به تاسيس شركت شتاب تک از ديگر زيرمجموعه‌های گروه صنعتی دنيای ماموت گرديد. پياده سازی و نصب آپشن‌های هوشمند بر روی تريلرهای توليدی ما رسالت اصلی شتاب تك می‌باشد كه موجب سهولت رانندگی و استفاده روزافزون از امكانات ديجيتال در صنعت لجستيک جاده‌ای می‌گردد.

يكی ديگر از نيازمندی‌های اساسی توسعه صنعتی و اقتصادی در هر كشور، حوزه لجستيک و زيرساخت‌های حمل و نقل آن است. گروه صنعتی دنيای ماموت در دهه هفتاد نخستين بار تريلرهای حمل و نقل جاده‌ای را كه سابق بر اين به روش كارگاهی و غير استاندارد ساخته می‌شدند، با آخرين تكنولوژی روز دنيا جايگزين نمود و به عنوان اولين تريلرساز استاندارد كشور با ظرفيت توليد بيش از 50 تريلر در روز محصولاتی با كيفيت و با تكنولوژی نوين توليد و روانه بازار حمل و نقل نمود. اين تريلرها كه با بهره مندی از محورها، سيستم ترمز، شيرآلات و ساير متعلقات به روز ساخته می‌شوند، علاوه بر كاهش مصرف سوخت و استهلاک خودرو و جاده، ايمني بالايی را برای تردد جاده‌ای به ارمغان می‌آورند. اين محصولات كه عيناً مطابق با آخرين استانداردهای بين المللی ساخته می‌شوند، علاوه بر تامين نياز داخل كشور به ساير كشورهای همسايه نيز صادر می‌شوند و با تردد در جاده‌های بين المللی، برند دنيای ماموت (اولین تولید کننده ساندویچ پانل)، اين نام آشنا در صنعت را به جهانيان معرفی می‌نمايند.

کاتالوگ تریلرهای دنیای ماموت

تنوع و گستردگی را در تریلر‌های دنیای ماموت مشاهده كنید.
کاتالوگ آنلاین

مراحل توليد تريلرهای دنيای ماموت

دنيای ماموت تجربه بهترين ها

طراحی محصول

ابتدا برای توليد يک تريلر در دنيای ماموت طراحي محصول انجام می‌شود كه شامل امكان سنجی، طراحی مهندسی، تحقيق و توسعه و مهندسی فرآيندها می‌باشد.

قطعه سازی

مرحله قطعه سازی شامل كليه پروسه‌های ماشين كاری و قالب سازی مطابق با طراحی مهندسی می‌باشد.

جعبه سازی

در مرحله جعبه سازی، ساخت و مونتاژ جعبه ابزاردر سايزهای استاندارد و رنگ پودری قطعات و يا مجموعه‌های مونتاژی مطابق با طراحی مهندسی انجام می‌شود.

شاسی سازی

در مرحله شاسی سازی، شاسی و استراكچر محصول مونتاژ می‌شوند و در نهايت اتصالات و جوشكاری استراكچر محصول صورت می‌گيرد.

شات بلاست و رنگ

در اين مرحله از رنگ‌های پلی اورتان استفاده می‌شود.

مونتاژ تكميلی محصولات

اين مرحله تمام پروسه‌های مونتاژ محور، سيستم ترمز، سيستم روشنايی، تخته‌ها، متعلقات چادر، تكميل ساير قطعات مونتاژی، تنظيم چرخ‌ها، نصب گلگيرها، نصب برنامه سيستم ترمز – EOL و در نهايت تست رول تست را شامل می شود.

لكه گيری و كنترل نهايی

و در آخر رنگ و كليه متعلقات كنترل می‌شوند.

ارتباط با ما

در صورت داشتن هرگونه سوال از دنيای ماموت و يا دريافت اطلاعات با ما در ارتباط باشيد.

قابليت های سيستم ترمز در تريلرهای دنيای ماموت

سيستم ترمز مورد استفاده در دنيای ماموت دارای قابليت‌های زير می‌باشد: مجهز به سیستم ترمز EBS (سیستم ترمز الکترونیکی)، ABS (سیستم ترمز ضد قفل) و RSP (سیستم الکترونیکی ضد واژگونی). سیستم ترمز EBS علاوه بر قابليت ABS به معناي گرفتن و آزاد کردن ترمز و جلوگیری از قفل شدن چرخ می‌باشد. اين سيستم میزان فشار باد روی هر یک از بوسترها و در نتیجه نیروی ترمزگیری را به تناسب میزان بار تریلر به صورت الکترونیکی و بهينه کنترل می‌نماید. همچنین نیروی ترمزگیری را با توجه به شرایط جاده‌ای (لغزندگی و سر پیچ‌ها) و سرعت تریلر کنترل می‌نماید. این عمل از قفل شدن چرخ‌ها و یا قیچی کردن تریلر در جاده‌های لغزنده جلوگیری می‌کند. سیستم ترمز EBS با بهبود عمل ترمزگیری و کاهش خط ترمز باعث بالا بردن ایمنی تریلر در جاده می‌شود. این سیستم با توزیع نیروی ترمز متناسب با سرعت چرخ‌های تریلر و کشنده باعث کاهش مصرف و ساییدگی یکنواختی لنت‌ها می‌گردد و در نهایت کاهش هزینه‌ها را به دنبال خواهد داشت.

سيستم زيربندی و محور

سيستم زيربندی و محور

در تریلرهای تولیدی ماموت از زیربندی و محور شرکت BPW , SAF استفاده می‌شود. همچنین معمولا محور جلوی تریلر دارای بالابر می‌باشد. به طور معمول سيستم ترمز كاسه‌اي در محصولات به اصطلاح off road پيشنهاد شده كه مقاومت در برابر نيروهاي حاصل از سطوح جاده از امتيازات آن محسوب مي‌شود اما طول خط ترمز اين سيستم با ترمز ديسكی داراي تفاوت‌هايی می‌باشد:

 • 1) طراحی این محورها به گونه‌ای است که مانند رادیاتور عمل می‌کند.
 • 2) استفاده از کانال‌های منحصر به فرد با شکل مخروطی باعث انتقال و جریان یافتن هوا می‌شود.
 • 3) کانال‌ها باعث کاهش شوک‌های حرارتی در دیسک ترمز و انباشتگی در حرارت محبوس شده می‌شوند.
 • 4) بهینه سازی و استفاده از تکنولوژي منحصر به فرد در ساخت دیسک ترمز متناسب با نرخ عملکرد و قیمت این نوع زیربندی قابلیت تنظیم ارتفاع تریلر را دارد.

از ویژگی‌های عمده این دسته از محورها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • • محافظت در برابر خوردگی در دامنه وسیع و گسترده تا 5 برابر بیشتر از روش‌های مرسوم
 • • کمترین حد نفوذ و زنگ زدگی پس از آسیب دیدن احتمالی توسط سنگ و اجزا مشابه
 • • بالا بودن مقاومت شیمیایی در برابر مواد شوینده و نامناسب
 • • بالا بردن عمر شاسی اصلی تشکیل دهنده محور
 • • مقاوم در برابر حرارت
 • • تعمیر و نگهداری ساده‌تر و دسترسی راحت‌تر
 • • عدم نیاز به روغن کاری مکرر

سیستم روشنایی و مدار سیم کشی

سیستم روشنایی تریلرهای دنياي ماموت از شرکت‌هاي معتبر خارجي نظير ASPOCK مطابق استاندارد بین المللی ADR تهیه می‌گردد. سیستم روشنایی دارای چراغ‌های ضد جرقه، LED، مقاوم در مقابل آب، نور آفتاب و دارای طول عمر بالا می‌باشد. سیستم برق تریلر 24 ولت می‌باشد و شامل سوکت‌های 7 و 15 پین، چراغ ترمز عقب، چراغ‌های گوشه عقب (چراغ پایه دار)، چراغ دنده عقب، چراغ مه شکن، شب نمای خطر عقب، چراغ شب عقب، چراغ‌های بغل، شب نمای بغل، چراغ‌های جلو با شب نمای جلو و چراغ پلاک می‌باشد که این چراغ‌ها و علایم مطابق استانداردهای ملی و بین المللی ECE اروپا نصب می‌گردد.

مشتریان ما

بزرگ‌ترین‌ها به ما اعتماد کرده اند

اخبار و مقالات

معرفی تريلر يخچالی 2 محور 9 متری دنيای ماموت

۲۰ مرداد ۱۴۰۱

يكي ديگر از ويژگی‌هايی كه تريلرهای دنيای ماموت را با ساير محصولات

نسل هوشمند تريلرهای دنيای ماموت

۲۲ تیر ۱۴۰۱

هوشمندسازی خودروها و تريلرهای توليدی دنيای ماموت همزمان با پيشرفت تكنولوژی

تريلر كمپرسی كويل بر 3 محور 33 متر

۱ مرداد ۱۴۰۱

مشخصات تريلر كمپرسی 33 متر مكعب 3 محور دنيای ماموت

شبکه نمایندگی دنیای ماموت

متناسب با نیاز خود نمایندگی مورد نظر را پیدا کنید

MAMMUT

دنیای ماموت دنیایی وسیع از رویاهای صنعتی است كه به واقعیت پیوسته و همچنان با چشم اندازی روشن چشم به آینده‌ای درخشان‌تر از حال دوخته است. ما با انتخاب شعار "تجربه بهترين‌ها" بهترين، خلاقانه‌ترين و بروزترين راه‌حل‌های ممكن برای چالش‌های كشور را در مسير توسعه و آبادانی، ارائه می‌نماييم و با توليد محصولاتی متمايز، با دوام و با كيفيت بالا دريچه‌ای نو به دنيای حمل و نقل جاده‌ای و ساخت و ساز گشوده‌ايم.

با ما در ارتباط باشید

نقشه گوگل مپ دنیای ماموت

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به دنیای ماموت میباشد.

faramouj-logoطراحی سایت و سئو توسط تیم فراموج