MAMMUT

ساندویچ پانل

ساندويچ پانل سقفی چيست؟

۲۹ فروردین ۱۴۰۱

ساندويچ پانل سقفی چيست؟

ساندویچ پانل سقفی چیست؟

ساندویچ پانل سقفی همانطور كه از نامش پیداست، یك پوشش برای سقف است كه برای پوشش دهی سقف‌های سوله‌های صنعتی، كشاورزی، انبارها،‌ کارخانجات و دیگر سقف‌ها استفاده می‌شود. ساندویچ پانل سقفی همانند ساندویچ پانل دیواری دارای دو ورق می‌باشد كه بین آن‌ها فوم پلی اورتان تزریق شده است. ساندویچ پانل سقفی میبایست به گونه‌ای طراحی و تولید شود كه علاوه بر اینكه سقف را پوشش می‌دهد، كاملا سقف را در مقابل بارش باران و برف آب بندی كند. ساندویچ پانل سقفی می‌تواند یك عایق حرارتی و برودتی ایده آل برای سقف سازه شما باشد و همچنین به دلیل سهولت در نصب و اجرا، مورد توجه بسیاری از كارخانجات، شركت‌ها و مدیران آن‌ها است. ساندویچ پانل‌های سقفی در طرح‌های مختلفی منجمله کرکره‌ای، طرح سفال، طرح ذوزنقه‌ای و شادولاین طراحی و تولید می‌شوند. ساندویچ پانل‌های سقفی با ضریب هدایت حرارتی بسیار پایین، بهترین راهکار برای مدیریت انرژی در فضاهای بسته هستند، به همین دلیل به منظور بهترین انتخاب لازم است كه شرایط آب و هوایی منطقه را برای چگونگی پوشش سازه خود در نظر بگیرید. از آنجایی كه مقاومت، استحكام و طول عمر یك ساندویچ پانل از ویژگی‌هایی هستند كه در ساندویچ پانل‌های سقفی حائز اهمیت می‌باشند، خیلی مهم است كه از چه متریالی در ساخت آن استفاده می‌شود.

ساندویچ پانل‌های سقفی همانند پانل‌های دیواری از 3 لایه تشكیل می‌شود:

1) لایه داخلی كه می‌تواند از جنس ورق‌هایی با پوشش آلوزینك، گالوانیزه، آلومینیوم، پلاستیسول و یا استیل باشد.

2) لایه میانی كه جنس آن از فوم پلی اورتان است ولی در برخی موارد می‌تواند از جنس فوم EPS و یا پشم سنگ نیز باشد.

3) لایه خارجی كه مانند لایه داخلی می‌تواند از جنس ورق‌هایی با پوشش آلوزینك، گالوانیزه، آلومینیوم، پلاستیسول و یا استیل باشد.

همانگونه كه در بالا اشاره شد، آببند بودن سقف یكی از مهم‌ترین ویژگی‌ها در ساخت یك سازه می‌باشد. لذا میتوان با استفاده از ساندویچ پانل‌های سقفی دنیای ماموت با طرح شادولاین ذوزنقه‌ای كه به صورت اورلپ تولید می‌شوند اطمینان حاصل كرد تا از ورود آب كاملا جلوگیری شود.  بنابراین در صورت استفاده از این ساندویچ پانل‌ دنیای ماموت می‌توانید به راحتی سقف سازه خود را آببند كنید.

ساندویچ پانل سقفی چیست


كاربردهای ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل‌های سقفی دنیای ماموت به دلیل برخورداری از ویژگی‌ها و خصوصیات ویژه‌ای كه دارند، دارای كاربردهای متنوعی هستند. از جمله كاربردهای ساندویچ پانل سقفی عبارت است از:

 •  پوشش سقف انواع كارخانه‌های مواد غذایی و كشاورزی
 •  سقف سوله‌های نگهداری دام و طیور
 •  سقف كارخانه‌های بزرگ صنعتی
 •  پوشش سقف سوله‌ها و انبارها
 •  ساخت كانكس، ‌اتاقك‌های نگهبانی و سازه‌های پیش ساخته
 •  ویلاهای پیش ساخته
 •  تعمیرگاه‌های سیار

كاربردهای ساندویچ پانل سقفی

مزایای استفاده از ساندویچ پانل سقفی

همانطور كه می‌دانید استفاده از شیوه‌های سنتی و متریال سنتی برای ساخت یك سازه، زمان، هزینه و منابع انسانی بیشتری را شامل می‌شود، در حالیكه با ساندویچ پانل‌های سقفی می‌توانید این مقدار از هزینه، زمان و منابع انسانی را كاهش دهید و در مدت زمان كوتاهی پروژه خود را به اتمام برسانید. عایق حرارت، برودت، رطوبت و میزان تاثیرگذاری در كاهش اتلاف انرژی از دیگر مزایای اساسی ساندویچ پانل سقفی محسوب می‌شوند و معمولا از آیتم‌هایی هستند كه مورد توجه مشتریان خواهند بود. شما می‌توانید از ساندویچ پانل‌های سقفی در هر اقلیمی با هر شرایط آب و هوایی و همچنین یك قیمت اقتصادی ایده آل بهره ببرید و با توجه به سلیقه خود محصول خود را در رنگ‌ها و طرح‌های متنوع سفارش دهید. این پانل‌ها در برابر حوادث طبیعی مانند زلزله، آتش سوزی و وزش بادهای شدید، در برابر زنگ زدگی و انواع مواد شیمیایی و حشرات مقاوم هستند. قابلیت بازیافت و سازگاری با محیط زیست، وزن كم و راحتی در جا به جایی و همچنین افزایش طول عمر سازه از دیگر مزایای منحصر به فرد ساندویچ پانل سقفی است.

 

مشخصات فنی ساندویچ پانل سقفی

برخی از مشخصات فنی در ساندویچ پانل سقفی سازه شما، وابسته به نوع پروژه متفاوت خواهد بود. ورق‌هایی كه معمولا در پانل‌های سقفی استفاده می‌شوند، از جنس آلومینیوم و گالوانیزه هستند و مناسب‌ترین فوم برای این ساندویچ پانل‌ها فوم پلی اورتان می‌باشد كه در لایه میانی پانل تزریق می‌شود و در صورت استفاده از فوم های پلی اورتان با گریدهای حرارتی B2 , B1 باعث ایجاد خاصیت كندسوزی و ضدحریق بودن ساندویچ پانل می‌گردد.

مزایای استفاده از ساندویچ پانل سقفی


انواع ساندویچ پانل سقفی

 •  عرض ثابت ( میلیمتر) 1070 میلیمتر عرض مفید ( میلیمتر) 1000 میلیمتر طول( متر) از 2متر تا 60/13 ( متناسب با سفارش ) دانسیته فوم پلی اورتان ( ASTM 1622) 2±40 كیلوگرم در مترمكعب ضخامت فوم (میلیمتر) 30-40-50-60-80-100 میلیمتر كلاس حریق (DIN 4102) B2-B3-PIR-PUR نوع پوشش دو طرف ورق
 •  یك طرف ورق و قسمت داخل فویل نوع ورق گالوانیزه
 •  آلوزینك
 • آلومینیوم
 • آلومینیوم
 •  ساندویچ پانل سقفی كه پیچ مخفی و دارای شیارهای درشت باشد
 • ساندویچ پانل سقفی پیچ مخفی كه دارای شیارهای ریز می‌باشد
 •  ساندویچ پانل پیچ مخفی و ماكروویو شده
 •  پانل سقفی‌های 3 گام و 5 گام و 7 گام
 • ساندویچ پانل سقفی كه پیچ مخفی باشد و بدون شیار • ساندویچ پانل سقفی كه سطح صافی دارد

 

انواع ورق ساندویچ پانل سقفی

همانطور كه گفته شد لایه داخلی و خارجی هر ساندویچ پانل میتواند از جنس گالوانیزه، آلوزینك، آلومینیوم، پلاستیسول و یا استیل باشند. اینكه هر یك از این لایه‌ها از چه جنسی باشند رابطه مستقیم با كیفیت و طول عمر مفید ساندویچ پانل دارد.

ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه از جمله محبوب‌ترین و رایج‌ترین ورق‌ها برای ساخت یك ساندویچ پانل محسوب می‌شود كه به دلیل مقاومت بالایی كه در مقابل زنگ زدگی و خوردگی دارد موردتوجه بسیاری از سازندگان است.

ورق آلوزینك

لازم است برای افزایش مقاومت ساندویچ پانل در مقابل رطوبت و شرایط اقلیمی خاص، پوشش ورق ها از جنسی مقاوم‌تر انتخاب شود. یكی از بهترین گزینه ها استفاده از ورق با پوشش آلوزینك است كه پوشش آن از تركیب آلومینیوم، روی و سیلیكون تشكیل شده است.

ورق آلومینیوم

برخی اوقات شرایط اقلیمی و یا محیطی به گونه ای است كه مشاورین تشخیص می‌دهند از ساندویچ پانل‌هایی از جنس آلومنیوم استفاده كنند (مانند داخل سردخانه‌ها و یا محیط‌های بسیار مرطوب. از جمله خصوصیات ورق‌ آلومینیوم وزن پایین و مقاومت بالا در شرایط خاص اقلیمی است، لازم به توضیح است كه قیمت این ساندویچ پانل به واسطه استفاده از ورق آلومینیوم نسبت به سایر ورق‌ها بیشتر است. ساندویچ پانل‌های سقفی دنیای ماموت به واسطه طراحی صحیح در گام‌ها، ‌اورلپ‌ها و استفاده از بهترین متریال كه باعث شده است كه طول عمر ساندویچ پانل‌ها معادل 1.5 برابر دیگر ساندویچ پانل‌ها باشد، به عنوان قابل اعتمادترین ساندویچ
پانل‌ در كشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع ساندویچ پانل سقفی

 

برای مشاوره تخصصی و سفارش ساندویچ پانل با کارشناسان دنیای ماموت در ارتباط باشید.

شبکه نمایندگی دنیای ماموت

متناسب با نیاز خود نمایندگی مورد نظر را پیدا کنید

MAMMUT

با ما در ارتباط باشید

 • تلفن دفتر:
 • تلفن کارخانه:
 • فکس:
 • ایمیل:
نقشه گوگل مپ دنیای ماموت

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به دنیای ماموت می‌باشد.

faramouj-logoطراحی سایت و سئو توسط تیم فراموج