MAMMUT

ساندویچ پانل

ساندويچ پانل ديواری چيست؟

۲۸ فروردین ۱۴۰۱

ساندويچ پانل ديواری چيست؟

ساندویچ پانل دیواری چیست؟

ساندویچ پانل‌های دیواری یك نوع از مصالح ساختمانی و به عبارتی دیوارهای عایق پیش ساخته‌ای هستند كه معمولا در دیوارهای خارجی و همچنین دیوارهای پارتیشن داخلی ساختمان‌های انبارها، كارخانجات، سردخانه‌ها، سالن‌های صنعتی، ساختمان‌های تجاری، اداری، مغازه‌ها، فروشگاه‌های بزرگ، و ساختمان‌های مسكونی استفاده می‌شوند. ساندویچ پانل‌ دیواری از دو لایه ورق تشكیل شده‌اند كه مابین این دو ورق فوم تزریق شده است. ساندویچ پانل دیواری معمولا دارای فرم‌ها و شیارهایی می‌باشد که با هدف مقاومت بیشتر ورق و چسبندگی بهتر فوم به ورق، ایجاد می‌شوند. این نوع از ساندویچ پانل‌ پلی اورتان، به دو روش تولید می‌شوند: نیمه اتومات غیر پیوسته (Discontinuous) و یا تمام اتومات پیوسته (Continuous).

در تولید ساندویچ پانل‌های دیواری معمولا برای لایه های رویه و زیرین ساندویچ پانل و وابسته به شرایط اقلیمی منطقه و یا كاربری سازه از ورق‌های گالوانیزه، آلوزینك، آلومینیوم، پلاستیسول و یا استیل استفاده می‌شود.

دنیای ماموت با استفاده از پیشرفته‌ترین خطوط خود با ظرفیت تولید متوسط 6.500.000 مترمربع در سال توانسته است حرف اول كیفیت را در تولید انواع ساندویچ پانل‌های دیواری با استفاده از ورق‌های گالوانیزه، آلوزینك، آلومینیوم، پلاستیسول و یا استیل بپردازد و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه نماید.

 

ساندویچ پانل دیواری چیست

 

كاربردهای ساندویچ پانل دیواری

 

سردخانه‌ها

برای صحت عملكرد یك سردخانه، ‌لازم است كه در طراحی و اجرای یك سردخانه كمترین میزان هدر رفت سرما و همچنین كمترین میزان نفوذ گرما به داخل رعایت شود. برای رسیدن به این منظور بهترین راه حل اجرا شده تا به اكنون، با توجه به همپوشانی كامل ساندویچ پانل‌های دیواری دنیای ماموت، ‌استفاده از ساندویچ پانل‌ دیواری در دیوار و سقف‌های یك سردخانه می‌باشد.

 

كاربردهای ساندویچ پانل دیواری

 

انبارها و سوله‌ها

بهترین متریال برای ساخت انبارها و سوله‌ها، متریال سبك می‌باشد، بنابراین ساندویچ پانل دیواری به دلیل وزن سبكی كه دارد می‌تواند برای ساخت انواع سوله‌های بزرگ و صنعتی نیز مناسب باشد.

 

اتاق‌های تمیز (Clean Rooms):

در ساخت این نوع سازه، رعایت استانداردهای بهداشتی بسیار حائز اهمیت است و باید از نفوذ هرگونه آلودگی در آن‌ها جلوگیری شود. ساندویچ پانل دیواری دنیای ماموت با سطح صاف بهترین انتخاب برای
ساخت اتاق تمیز می‌باشد، زیرا به دلیل سطح صافی كه دارد از تجمع میكروب جلوگیری می‌كند.

كاربردهای ساندویچ پانل دیواری

 

سازه‌های پیش ساخته و كانكس‌ها

از ساندویچ پانل‌های دیواری دنیای ماموت نیز می‌توان در پوشش دیوار انواع سازه‌های پیش ساخته و كانكس‌ها بهره برد.

 

مزایای استفاده از ساندویچ پانل‌های دیواری

استفاده از ساندویچ پانل‌های دیواری دنیای ماموت برای ساخت سازه‌های مختلف، مزایای بسیاری را به ارمغان می‌آورد. یكی از مزیت‌های اصلی استفاده از ساندویچ پانل‌های دیواری ماموت سرعت بالای پیاده سازی و اجرای آنهاست كه اغلب یك آیتم مهم برای مشتریان می‌باشد. مزیت بعدی ساندویچ پانل دیواری دنیای ماموت این است كه نسبت به مصالح دیگر مقرون به صرفه‌تر بوده و تمامی استانداردهای ذخیره سازی انرژی را رعایت می‌نماید. همچنین از آنجایی كه وزن سازه می‌تواند یك آیتم چالش برانگیز برای مشتریان باشد، استفاده از ساندویچ پانل دیواری گزینه مناسبی برای اجرا به خصوص در مناطق زلزله‌خیز می‌باشد. سازه‌ها اغلب نیازمند این هستند كه در برابر حرارت و سرما عایق باشند، بهره بردن از ساندویچ پانل دیواری، هزینه‌های مربوط با عایق بندی سازه شما را بسیار كاهش می‌دهد.

 از دیگر مزایای ساندویچ پانل دیواری دنیای ماموت عبارتند از:

1) عایق در برابر رطوبت و نفوذ ناپذیر در برابر برف، باران و گرد و خاك

2) مقاوم در برابر انوع مواد شیمیایی و قابلیت شستشو و بهداشتی بودن آن

 3) مقاوم در برابر زلزله، زنگ زدگی، خوردگی

4) قابل استفاده در انواع شرایط آب و هوا

 5) زیبایی در نما و قابلیت ساخت در انواع رنگ

 

مزایای ساندویچ پانل دیواری دنیای ماموت

 

مشخصات فنی ساندویچ پانل دیواری

به طور كلی مشخصات فنی ساندویچ پانل‌ها را براساس چند پارامتر مشخص می‌كنند كه عبارتند از: ضخامت ورق رویه و زیرین، نوع پوشش و ورق، كلاس حریق، ضخامت و دانسیته فوم، طول و عرض. معمولا ابعاد ساندویچ پانل‌ها با توجه به نیاز مشتری و كاربری آن تعیین می‌شود. توجه داشته باشید كه ارقام و اعداد در مشخصات فنی هر ساندویچ پانلی، در هر شركتی با دیگری ممكن است متفاوت ‌باشد. اما به طور كل انتخاب یك ساندویچ پانل مناسب، به نوع پروژه شما بستگی دارد.

 

مشخصات فنی ساندویچ پانل دیواری دنیای ماموت

 

نصب ساندویچ پانل دیواری

برای نصب ساندویچ پانل‌های دیواری باید به چند آیتم مهم مانند عرض و طول ساندویچ پانل و فاصله ستون‌ها از یكدیگر، قبل از اجرا و پیاده سازی پروژه توجه كنید. برای نصب این پانل‌ها ابتدا باید آن‌ها را با استفاده از پیچ و مهره و واشر به هم وصل و بعد آب‌بندی كنید. در مرحله اول برای نصب ساندویچ پانل دیواری، بایستی یك زیرسازی اصولی و استاندارد انجام شود كه در آن باید فاصله بین ستون‌ها به درستی اندازه گیری شود، ارتفاع پانل‌ها بررسی شود و جهت وزش باد در نظر گرفته شود.

پانل‌ها را می‌توان با توجه به شرایط به صورت عمودی و افقی نصب كرد كه به طور كل به دو روش نصب می‌شوند:

1) نبشی و ناودانی‌های آهنی

2) پیچ مخفی برای استفاده از روش نبشی و ناودانی‌های آهنی باید یك قاب با نبشی‌هایی كه زاویه 90 درجه دارند ایجاد شود و سپس پانل‌ها داخل قاب قرار بگیرند كه در این روش برای مخفی كردن فاصله بین ساندویچ پانل‌ها از چسب‌های مخصوص همین كار استفاده می‌شود.

این روش از نصب پانل‌های دیواری معمولا برای ساخت كانكس‌ها كاربرد دارد. اما برای ساخت ساندویچ پانل‌های پیچ مخفی باید به صورت اورلپ عمل كرد. علت اینكه به این پانل‌ها پیچ مخفی می‌گویند این است كه پانل بعدی، پیچ پانل قبلی را پوشش می‌دهد و همین باعث می‌شود كه پیچ‌ها كاملا مخفی شوند. این ویژگی علاوه براینكه در ظاهر ساندویچ پانل تأثیر دارد، باعث افزایش مقاومت آن‌ها نیز می‌شود. بنابراین پیچ مخفی برای سازه‌هایی كه مقاومت و پایداری در آن‌ها حائز اهمیت است انتخاب مناسبی می‌باشد.

 

نصب ساندویچ پانل دیواری

 

در نصب ساندویچ پانل‌های دیواری به این نكات توجه كنید:

  • برای نصب ساندویچ پانل دیواری حتما از افراد كاربلد و متخصص بهره ببرید تا در نهایت به نتیجه دلخواه خود برسید.
  •  به فاصله استاندارد و اصولی پانل‌ها از یكدیگر توجه كنید و فاصله مجاز را رعایت كنید.
  • می‌توانید از پیچ‌های واشردار مخصوص برای نصب استفاده كنید.
  • حتما برای آب بندی ساندویچ پانل از چسب مخصوص استفاده كنید.

نصب ساندویچ پانل دیواری

 

برای مشاوره تخصصی و سفارش ساندویچ پانل با کارشناسان دنیای ماموت در ارتباط باشید.

شبکه نمایندگی دنیای ماموت

متناسب با نیاز خود نمایندگی مورد نظر را پیدا کنید

MAMMUT

با ما در ارتباط باشید

  • تلفن دفتر:
  • تلفن کارخانه:
  • فکس:
  • ایمیل:
نقشه گوگل مپ دنیای ماموت

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به دنیای ماموت می‌باشد.

faramouj-logoطراحی سایت و سئو توسط تیم فراموج