MAMMUT
FA

چرا ساندویچ پانل

 • عايق بودن نسبت به دما و پايين ترين ضريب انتقال آن در ساندويج پانل از نوع فوم پلي اورتان به طور مثال يك فوم پلي اورتان به ضخامت 5 سانتي متر بعلت ضريب انتقال حرارتي فوق العاده پايين معادل يك ديوار آجري به ضخامت 172 سانتي متر است كه همين امر منجر به صرفه جويي در مصرف انرژي و كاهش هزينه هادر طولاني مدت خواهد شد.
 • عایق حرارتی و عملکرد بهتر در مواقع بروز حریق
 • عايق صوتي بهترنسبت به برخي مصالح سنتي
 • جذب رطوبت پايين و نفوذ ناپذير در برابر آب باران و گرد و خاك
 • مقاوم در برابر انوع مواد شيميايي و قابليت شستشو و بهداشتي بودن آن
 • تنوع در طراحی و شکل ظاهری زيباتر و عدم شوره ‏زدگی و زنگ‏ زدگی و مقاومت بالا در برابر شرايط محيطي گوناگون
 • وزن كمتر و در مقابل استحکام و مقاومت مکانیکی بالا (حتی در ضخامت پایین)
 • بالا بودن سرعت اجرا و نصب آسان و سريع تر
 • مقرون به صرفه بودن از نظر اقتصادي در هزینه ‏های انبارش و حمل و نقل (سهولت حمل)
 • سهولت در تعويض در صورت بروز آسيب وقابلیت ترمیم يا جابجايي(Portable)
 • تحمل قابل توجه در برابر انواع بارهاي ناشي از فشارنيروي باد-باربرف –زلزله
 • سهولت و سرعت توليد بالا و تخریب کمتر منابع طبیعی و زيست محيطي
 • طول عمر بیشتر و سازگار با محیط زیست
 • مقاومت مناسب‏ نسبت به رشد گیاهان و حشرات موذی، در نتیجه قابلیت استفاده در پوشش کف سردخانه، دیوار و سقف ساختمان‌

چرا ساندویچ پانل دنیای ماموت

 • داراي دو خط توليد براي هر كدام از پانل هاي سقفي و ديواري به طور مجزا و جداگانه
 • خطوط توليد تماما پيوسته و داراي بزرگترين طول پرس دابل بلت و سيستم تزريق فوم پيشرفته تر
 • تجهيز هر دو خط پانل ديواري و سقفي به تجهيزاتي از جمله عمليات آماده سازي توسط كرونا و سيستم بهبود دهنده چسبندگي براي رسيدن به ماكزيمم استحكام در چسبندگي فوم به ورق
 • انواع ورق هاي وارداتي آلوزينك و پلاستيسول با رال هاي گوناگون
 • پروفايل ورق سقفي 5 گام با طرح شادولاين ذوزنقه اي به منظور رسيدن به ماكزيمم بارپذيري در پانل هاي سقفي به جهت استحكام بالا كه منجر به افزايش در فواصل بين پرلين ها و كاهش وزن سازه و صرفه جويي در هزينه هاي ساخت ، نصب و طراحي ميگردد.
 • آزمايشگاه مجهز به آناليز مواد اوليه از جمله ورق وفوم پلي اورتان و انجام انواع آزمون هاي كيفي ساندويج پانل متناسب با الزامات تعريف شده منطبق بر استاندارد هاي بين المللي و ملي ايران.
 • داراي انستيتو پلي اورتان جهت انجام فعاليتهاي تحقيق و توسعه در زمينه مواد اوليه و محصولات ساندويج پانل
 • مجهز به دستگاه پيشرفته از جمله دستگاه كورنا كه در چسبندگي فوم به پرايمر ورق نقش به سزايي دارد كه منجر به افزايش كيفيت و همچنين راندمان انتقال حرارت ميگردد.

نصب ساندويچ پانل

1) قبل از نصب ساندويچ پانل بايستي از صلبيت سازه اطمينان كامل داشت سازه همانطور كه در قسمت هاي قبل اشاره گرديد. شامل ( ستون ها – شاه تير- پرلين ها و غيره ) خواهد شد كه نصب صحيح آنها تضميني در نصب درست ساندويچ پانل مي شود

2) به طور معمول نصب اولين ساندويچ پانل ها از قسمت هاي كناري آغاز گردد و نصب ساندوچ پانل داراي بخش متمايز از سازه بايستي در نظر گرفته شود.

3) بخش هاي نرگي و مادگي تعبيه شده در ساندويچ پانل ها نقش اساسي در هم پوشاني دارند بايستي به دقت آن ها توجه نمود

4) هم پوشاني بهتر باعث ضد آب شدن – ثبات بيشتر خواهد شد جهت انجام اين مهم بهتر است كه فاصله تكيه گاهي به كمترين مقدار خود برسد. همچنين پليسه اي ايجاد شده ناشي از دريل كاري زدوده گردد والمان هاي ثابت كننده به ميزان 90 درجه ازهم و در كنار همديگر قرار گيرند

5) قبل از مرحله اجرايي درزگيري سطح بايستي عاري از هر گونه گرد و غبار و آلودگي باشد. همچنين مرجله درزگيري به طور پيوسته و بدون وقفه انجام گيرد.

6)استفاده از سنگ جهت برشكاري به هيچ وجه پيشنهاد نمي شود دليل اين مهم گرما ايجاد شده از طريق سنگ و در نهايت سوختگي در ورق خواهد بود. استفاده از ديسك هاي برش با دندانه هاي پرداخت شده خوب براي برشكاري پيشنهاد مي شود.

7) محل هاي اتصال ساندويچ پانل ها بايستي از ثبات قابل قبول برخوردار باشند و بايستي به طور كامل بر روي همديگر قرار گيرند اين مهم باعث عدم نفوذ خواهد شد .

8) اگر در نصب ساندويچ پانل لازم است از متعلقات ديگر نظير سقف ، قفسه و ... استفاده گردد بايستي موقعيت هاي تعبيه شده رزوه شده و در كنار آن از درزبند نيز استفاده گردد.

9) تمام اتصالات مابين ستون ها، پرلين ها با ساندويچ پانل بايستي از طريق درگيري رزوه دار به همراه درزگير صورت گيرد.

10)در هنگام نصب ساندويچ پانل بايستي در بخش انتهايي جهت عدم نفوذ رطوبت – سيال اطمينان حاصل نمود.

12)در هنگام نصب بايستي از حركت پي در پي بر روي ساندويچ پانل خودداري نمود و در صورت لزوم بايستي سعي گردد بر روي نقاطي تكيه گاهي حركت نمود. حركت پي در پي ممكن است باعث بوجود آمدن خمش در بخش هاي مياني گردد.

12) در هنگام حركت بر روي ساندويچ پانل استفاده از كفشهاي با كفي نرم و انعطاف پذير لازم و ضروري مي باشد .

13) امكان حمل توسط دست در سايت وجود دارد اما شرط آن استفاده از دستكش و عدم آسيب رساندن به شخص و ساندويچ پانل مي باشد.

14) قسمت هاي كناري ساندويچ پانل مستعد بيشترين آسيب مي باشد كه در هنگام حمل به آن بايستي توجه ويژه نمود.

15)در هنگام حمل ساندويچ پانل با كمك دست بايستي آن را به شكل قائم جابه جا نمود.

16) استفاده از مكانيزم جهت انتقال و جابه جايي ساندويچ پانل لازم و ضروري مي باشد. هدف اصلي امكان جابه جايي و بالا بردن سرعت در حين نصب مي باد جهت اين امر مي توان از مكانيزم مرسوم و متدامل استفاده نمود كه استفاده از دو گيره در قسمت ابتدايي و انتهايي پانل و در بخش مياني مشخصه آن مي باشد. در بخش مياني مي توانيم از طنابي جهت بالا بردن اطمينان و راهنما استفاده كنيم (انتقال عرضي)

17) استفاده از مكانيزم جهت انتقال و جابه جايي ساندويچ پانل به شكل عمودي مشابه حالت قبل مي باشد اگر نيروي لازم براي بلند كردن پانل در اختيار باشد براحتي مي توانيم با استفاده از يك گيره آن را عملي نماييم

18) جابه جايي پانل در زماني كه سرعت باد بيش از 10 متر بر ثانيه باشد پيشنهاد نمي شود.

19)در اولين بخش جهت نصب بايستي از گيره هايي با مكانيزم سريع جهت اتصال يه پروفيل ها استفاده نمود. شرايط مربوط به ساندويچ پانل بسيار مهم و ضروري مي باشد. توصيه مي شود پس از حصول اطمينان از ثابت ماندن ساندويچ پانل آن را از طريق اتصالات كه حداقل به ميزان 100 ميلي متر از انتهاي پانل فاصله داشته باشد محكم مي نماييم

20) نصب ساندويچ پانل ها بايستي مطابق با پلان و نقشه هاي مرتبط باشد. استفاده از نردبان و يا بالا بر جهت جابه جايي پانل و نصب آن پيشنهاد مي شود.

21) جهت مونتاژ ساندويچ پانل هاي سقفي پيشنهاد مي شود كه از نردبان هاي مخصوص استفاده گردد. اين نربان ها باعث عدم بوجود آمدن خط و خش در بخش هاي ساندويچ خواهند شد

22) جهت نصب ساندويچ پانل ها معيار هاي مختلف بايستي ملاحظه گردد. اين معيار را مي توان از قبيل بررسي شاه تير ها و همچنين پرلين ها دانست . همچنين بايستي از مقدار شيب و همچنين فاصله تكيه گاهي مورد استفاده نيز اطلاعات كامل داشته باشيم.