MAMMUT
FA

به یاد بهروز فردوس

کلیک کنید

چرا ساندویچ پانل

فواید ساندویچ پانل
  • عايق بودن نسبت به دما و پايين ترين ضريب انتقال آن در ساندويج پانل از نوع فوم پلي اورتان به طور مثال يك فوم پلي اورتان به ضخامت 5 سانتي متر بعلت ضريب انتقال حرارتي فوق العاده پايين معادل يك ديوار آجري به ضخامت 172 سانتي متر است كه همين امر منجر به صرفه جويي در مصرف انرژي و كاهش هزينه هادر طولاني مدت خواهد شد.
  • عایق حرارتی و عملکرد بهتر در مواقع بروز حریق
  • عايق صوتي بهترنسبت به برخي مصالح سنتي
  • جذب رطوبت پايين و نفوذ ناپذير در برابر آب باران و گرد و خاك
  • مقاوم در برابر انوع مواد شيميايي و قابليت شستشو و بهداشتي بودن آن
Why Panel

حمایت از محیط زیست ، حمایت از زندگی است .

ساندویچ پانل ها در شرایط مختلف آب و هوایی قابل استفاده هستند و برای استفاده از آنها هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. ساندویچ پانل ها به جهت عایق بودن در برابر انتقال حرارت و جلوگیری از اتلاف انرژی دوست دار محیط زیست می باشند،استفاده از ساندویچ پانل باعث کاهش مصرف سوخت های فسیلی، درنتیجه حفظ منابع طبیعی و زیبایی محیط زیست می شود.

چرا ساندویچ پانل ماموت

فواید ساندویچ پانل
  • داراي دو خط توليد براي هر كدام از پانل هاي سقفي و ديواري به طور مجزا و جداگانه
  • خطوط توليد تماما پيوسته و داراي بزرگترين طول پرس دابل بلت و سيستم تزريق فوم پيشرفته تر
  • تجهيز هر دو خط پانل ديواري و سقفي به تجهيزاتي از جمله عمليات آماده سازي توسط كرونا و سيستم بهبود دهنده چسبندگي براي رسيدن به ماكزيمم استحكام در چسبندگي فوم به ورق
  • انواع ورق هاي وارداتي آلوزينك و پلاستيسول با رال هاي گوناگون
  • پروفايل ورق سقفي 5 گام با طرح شادولاين ذوزنقه اي به منظور رسيدن به ماكزيمم بارپذيري در پانل هاي سقفي به جهت استحكام بالا كه منجر به افزايش در فواصل بين پرلين ها و كاهش وزن سازه و صرفه جويي در هزينه هاي ساخت ، نصب و طراحي ميگردد.
Why Panel

مشتریان ما

بزرگ ترین ها به ما اعتماد کرده اند

کاتالوگ ساندویچ پانل های دنیای ماموت

به گستردگی کاربرد ساندویچ پانل محصولات ساندویچ پانل دنیای ماموت در اختیار شماست
کاتالوگ آنلاین

اخبار و مقالات

 بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی ساختمان
اخبار

بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی ساختمان

2 دقیقه زمان

8 آبان 1400

بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی ساختمان تخصصی جامع صنعت ساختمان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی اصفهان برگزار میگردد. از ۶الی ۱۰ ابان ماه در غرفه دنیای ماموت پذیرای بازدیدکنندگان محترم خواهیم بود. ساعت بازدید ۱۰ الی ۱۸ می باشد.

 اجزای فرمولاسیون فومهای پلی اورتان
مقاله

اجزای فرمولاسیون فومهای پلی اورتان

5 دقیقه زمان

10 مهر 1400

از آنجایی که پلی اورتان ها جزو ترکیبات آلی بوده و به راحتی مشتعل می شوند بنابراین بهبود خواص آن ها در این راستا ضروری می باشد. به تعویق اندازنده هایی که در این پلیمرها مورد استفاده قرار می گیرند، دامنه وسیعی از ترکیبات را شامل شده و تا به امروز افزودنی ایده آلی در این خصوص ارائه نشده است چرا که هر کدام از این افزودنی ها معایب خاص خود را دارند که از جمله مهمترین این معایب مشکالت زیست محیطی در حین استفاده و بعد از پایان عمر مفید پلیمر می باشد. یک به تعویق اندازنده شعله ویژگیهای منحصر به فردی نظیر قابلیت امتزاج و اختالط با سایر اجزاء، پایداری شیمیایی در اثر اعمال تنش های حرارتی و مکانیکی، مقاومت در قبال تخریب حرارتی در حین تولید فوم، داشتن حداقل اثر روی فوم نهایی، پایداری ساختاری و در نهایت ارزان بودن را باید داشته باشد و به طور خالصه می توان گفت که هیچ ماده ای تمامی مشخصات فوق را ندارد. امروزه استرهای فسفاتی متداول ترین این دسته از مواد هستند که در فرموالسیون فوم های پلی اورتان مورد استفاده قرار می گیرند که در اغلب موارد حاوی اتم کلر و یا دیول هایی برم دار شده نظیر دی برومو نئو پنتیل و یا تترا برومو فتالیک انیدرید می باشند. از محسنات این ترکیبات می توان به سهولت در امتزاج پذیری با سایر اجزا و نیز کاهش گرانروی اشاره کرد. کارایی استر های فسفاتی حاوی کلر نسبت به فسفات های ساده و بدون استخالف به دلیل به دام اندازی رادیکال های ایجاد شده در فرایند احتراق به کمک اتم کلر بهتر بوده ولو این که استرهای فسفات نقش پالستی سایزر نیز داشته و در استفاده از آن بایستی دقت الزم به کار گرفته شود تا از نرم شدن محصول نهایی اجتناب گردد. ترکیبات مشابه برم دار نیز عملکردی مشابه ترکیبات کلره داشته ولی به دلیل داشتن گرانروی باال و گران قیمت بودن به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند. در جدول 33 زیر به نمونه هایی از این نوع افزودنی ها اشاره شده است. دیول های فسفردار به دلیل پایداری کم در مخلوط رزین به ندرت مورد استفاده قرار گرفته، در اثر واکنش با ایزوسیانات ها به پیش پلیمر مربوطه تبدیل شده و در صورت استفاده مازاد در فرموالسیون منجر به افت خواص نهایی فوم شده و قیمت تمام شده آن را نیز افزایش می دهد. از سوی دیگر برخی از این دسته از ترکیبات نظیر تریس دی برومو فسفات ها که از دیر باز مورد استفاده قرار می گرفتند امروزه به دلیل پیامدهای زیست محیطی کنار گذاشته شده اند. همچنین انیدریدهای کلردار، در اثر ماندگاری طوالنی مدت به دی اکسین ها که ترکیباتی بسیار سمی هستند تبدیل می گردند. دی فنیل کرزیل فسفات نیز به دلیل ایجاد ماده سمی کروزول دارای محدودیت کاربردی می باشد. به دالیل مذکور، امروزه تالش در جهت سنتز ترکیبات مناسب ادامه داشته و هنوز ترکیب مناسبی که تمام مشخصات یک افزودنی ایده ال را داشته باشد عرضه نشده است.

سوالات متداول

جواب سوالتون رو میتونید اینجا پیدا کنید
ساندویچ پانل ها در چه بخش هايي كاربرد دارند؟

هم اکنون از این محصول پیش ساخته برای پوشش سقف و دیوار ساختمان‌های اقامتگاهي، اداری، تجاری، آموزشی، سالن‌های صنعتی، سردخانه‌ها، کلین روم‌ها، آشیانه هواپیما‌ها، سوله‌های کشاورزی، سالن‌های ورزشی، انبار سیلو‌ها، گاوداری‌ها، مرغداری‌ها و بسیاری از موارد دیگر استفاده می‌شود.

لایه رویه و لایه زیره در محصول ساندويچ پانل از چه جنس مي باشد؟

لایه رویه و زیره متناسب با نوع کاربری مورد نظر از استیل ، آلومینیوم گالوانیزه یا آلوزنیک پیش رنگ شده میباشند که با توجه به فراگیر بودن بيشتر از ورق هاي گالوانیزه و آلوزنیک در صنعت ساختماني استفاده مي شود.

دانسيته يا چگالي مورد استفاده در ساخت ساندويچ پانل چقدر مي باشد؟

برای اندازه‌گیری این که یک جسم، چه مقدار به هم پکیده (فشرده) است یا به عبارتی دیگر فضای خالی بین اجزای تشکیل دهنده آن جسم چه قدر است به واحدی به نام دانسیته نیاز داریم.اجسام با دانسیته بالا، فضای خالی کمتری در شبکه بلوری خود دارند. یکای (واحد اندازه‌گیری) در سیستم اس‌آی IsI برای چگالی کیلوگرم بر متر مکعب ((kg/m³) است و از تقسیم جرم بر حجم محاسبه می‌شود. دانسیته جسمی که روی ترازو قرار می‌گیرد از روی تعداد گرم (جرم جسم) تقسیم بر مقدار فضایی که جسم اشغال می‌کند (حجم آن) به دست می‌آید. معمولا دانسیته اجسام با دانسیته آب مقایسه می‌شود تا متوجه شویم آیا این اجسام روی آب شناور می‌مانند یا در آن غرق می‌شوند. دانسیته آب در حدود 1.00 g/mL یا 1000kg/m³ است. اگر دانسیته جسمی بزرگ‌تر از پکیده آب باشد، در آب غرق خواهد شد و اگر کمتر از آب باشد شناور می‌ماند. معمولاً دانسیته مطلوب ساندویچ پانل پلی اوریتان بین 40 تا 42 کیلوگرم بر متر مکعب است که بصورت 40±2kg/m³ نوشته می‌شود.

چرا ساندويچ پانل عايق حرارتي مي باشد؟

همواره گرما از سیستم‌هایی که دمای بالاتری دارند به سیستم های با دمای کمتر ,جریان می‌یابد و این پدیده اجتناب ناپذیر است. اما می‌توان نرخ این جریان را به شدت کاهش داد و این هدف اصلی عایق های حرارتی است. عایق کاری حرارتی, اتلاف انرژی حرارتی را در بناها, سازه‌ها و ساختمان‌ها و همچنین صنایع و تجهیزات به حداقل رسانده و پیرو آن  منجر به صرفه جویی در هزینه‌های انرژی می‌شود. بطور مثال بجای یک دیوار آجری به ضخامت 172 سانتی متر میتوان یک دیوار پلی اوریتان با ضخامت 5 سانتیمتر را جایگزین نمود.