MAMMUT
FA

سوالات متداول

ساندویچ پانل ها در چه بخش هايي كاربرد دارند؟
هم اکنون از این محصول پیش ساخته برای پوشش سقف و دیوار ساختمان‌های مسکونی، اداری، تجاری، آموزشی، سالن‌های صنعتی، سردخانه‌ها، کلین روم‌ها، آشیانه هواپیما‌ها، سوله‌های کشاورزی، سالن‌های ورزشی، انبار سیلو‌ها، گاوداری‌ها، مرغداری‌ها و بسیاری از موارد دیگر استفاده می‌شود.
لایه رویه و لایه زیره در محصول ساندويچ پانل از چه جنس مي باشد؟
لایه رویه و زیره متناسب با نوع کاربری مورد نظر از استیل ، آلومینیوم گالوانیزه یا آلوزنیک پیش رنگ شده میباشند که با توجه به فراگیر بودن بيشتر از ورق هاي گالوانیزه و آلوزنیک در صنعت ساختماني استفاده مي شود.
دانسيته يا چگالي مورد استفاده در ساخت ساندويچ پانل چقدر مي باشد؟
برای اندازه‌گیری این که یک جسم، چه مقدار به هم پکیده (فشرده) است یا به عبارتی دیگر فضای خالی بین اجزای تشکیل دهنده آن جسم چه قدر است به واحدی به نام دانسیته نیاز داریم.اجسام با دانسیته بالا، فضای خالی کمتری در شبکه بلوری خود دارند. یکای (واحد اندازه‌گیری) در سیستم اس‌آی IsI برای چگالی کیلوگرم بر متر مکعب ((kg/m³) است و از تقسیم جرم بر حجم محاسبه می‌شود. دانسیته جسمی که روی ترازو قرار می‌گیرد از روی تعداد گرم (جرم جسم) تقسیم بر مقدار فضایی که جسم اشغال می‌کند (حجم آن) به دست می‌آید. معمولا دانسیته اجسام با دانسیته آب مقایسه می‌شود تا متوجه شویم آیا این اجسام روی آب شناور می‌مانند یا در آن غرق می‌شوند. دانسیته آب در حدود 1.00 g/mL یا 1000kg/m³ است. اگر دانسیته جسمی بزرگ‌تر از پکیده آب باشد، در آب غرق خواهد شد و اگر کمتر از آب باشد شناور می‌ماند. معمولاً دانسیته مطلوب ساندویچ پانل پلی اوریتان بین 40 تا 42 کیلوگرم بر متر مکعب است که بصورت 40±2kg/m³ نوشته می‌شود.
چرا ساندويچ پانل عايق حرارتي مي باشد؟
همواره گرما از سیستم‌هایی که دمای بالاتری دارند به سیستم های با دمای کمتر ,جریان می‌یابد و این پدیده اجتناب ناپذیر است. اما می‌توان نرخ این جریان را به شدت کاهش داد و این هدف اصلی عایق های حرارتی است. عایق کاری حرارتی, اتلاف انرژی حرارتی را در بناها, سازه‌ها و ساختمان‌ها و همچنین صنایع و تجهیزات به حداقل رسانده و پیرو آن  منجر به صرفه جویی در هزینه‌های انرژی می‌شود. بطور مثال بجای یک دیوار آجری به ضخامت 172 سانتی متر میتوان یک دیوار پلی اوریتان با ضخامت 5 سانتیمتر را جایگزین نمود.